Skaitmeninis Lietuvos architektūros paveldo žemėlapis mokykloms
2016 metų pavasarį kartu su keliomis dailės mokyklomis iš skirtingų Lietuvos vietų pradėjome projektą „Skaitmeninis Lietuvos architektūros paveldo žemėlapis mokykloms“. Idėja gimė, susipažinus su geografinių informacinių sistemų teikiamomis galimybėmis vaizdus ir tekstus talpinti interaktyviuose žemėlapiuose. Tikimės ateityje pasigaminti skaitmeninę metodinę priemonę, padedančią mokytis architektūros istorijos, savotišką „vadovėlį žemėlapyje“.
Projekte, be mūsų mokyklos, dalyvauja Kauno A. Martinaičio dailės mokykla, Šilutės meno mokyklos dailės skyrius, Kėdainių dailės mokykla, Ukmergės meno mokyklos dailės skyrius, Rietavo M. Oginskio meno mokyklos dailės skyrius, VŠĮ “Rokiškio jaunimo centras“ dailės skyrius.
EDUKACINĘ projekto programą jungiame su socialine veikla – rinkdami foto medžiagą savo žemėlapiui, kartu pildome Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) parengtas anketas apie kultūros objektų prieinamumą žmonėms su judėjimo negalia. Mūsų parengta medžiaga papildys jų projekto „Be slenksčių“ internetinį žemėlapį http://www.beslenksciu.lt/.
ŠIĄ vasarą ir rudenį vyko pirmieji projekte numatyti renginiai – vasaros praktikos metu dailės mokyklų moksleiviai fotografavo ir kaupė medžiagą apie savo apylinkių architektūros paveldo objektus.
MŪSŲ mokykla nutarė pasidairyti plačiau - birželio 11-12 dienomis organizavome išvyką į Šiaurės Lietuvą (vyko II – III klasių mokinių grupė ir mokytojos D. Jedzinskienė, R. Vasiliūnienė, J. Sprindžiūnienė).
RUGSĖJO 30 d. ir spalio 7 d. vyko metodiniai renginiai Vilniuje ir Kaune, į kuriuos rinkosi mokyklos – projekto dalyvės. Susitikimų metu buvo supažindinama su skaitmeninių žemėlapių kūrimo platformos ArcGis galimybėmis ir vyko praktiniai architektūros stilių pažinimo seminarai - ekskursijos Kauno ir Vilniaus senamiesčiuose. Ekskursijas vedė patyrę senosios architektūros specialistai: Kaune - archeologas Algirdas Žalnierius, Vilniuje - architektas doc. Evaldas Purlys.