Get Adobe Flash player
Apie mus Veikla Projektai Tarptautinė mokinių šiuolaikinio meno trienalė „Eksperimenta! 2017“

Eksperimenta! 2017

2017 metų spalio 15 – 21 dienomis Taline vyko tarptautinės mokinių šiuolaikinio meno trienalės „Eksperimenta. 2017 – Menas ir ekonomika“ edukaciniai renginiai, kuriuose kartu su Alytaus ir Rietavo dailės mokyklomis dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Tarptautinė mokinių šiuolaikinio meno trienalė „Eksperimenta.“ yra daugiasluoksnis tarptautinis edukacinis projektas, skirtas mokiniams nuo 14 iki 21 metų, o taip pat dailininkams ir dailės mokytojams. Ši trienalė vyksta nuo 2011 metų, tai trečioji „Eksperimenta.“ ir jos misija - remti kritinio, socialiai jautraus ir kūrybingo mąstymo vystymąsi, apjungiant dailės ir dailės edukacijos sferas.

PAGRINDINĖ paroda vyko Talino parodų centre Kunstihoone, kurioje buvo eksponuota virš septyniasdešimt jaunųjų dailininkų darbų iš dešimties šalių: Vokietijos, Rusijos, Brazilijos, Slovėnijos, Kanados, Turkijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos. Mūsų mokyklą atstovavo mokytojos Robertos Vasiliūnienės ugdytiniai: Giedrė Voverytė, Marija Gabrielė Karputė ir Ignas Šermukšnis su grafikos darbų ciklu „Ateities pinigai“.
Tarptautinėse kūrybinės fotografijos dirbtuvėse dalyvavo Justas Tumėnas ir Danielius Šermukšnis, jų sukurti darbai buvo eksponuoti Talino fotografijos muziejuje ir Sokos Hotel Tallin konferencijų centre.

SPALIO 20 dieną Talino parodų centre vyko konferencija „Idėjų laboratorija“. Moksleiviai klausė paskaitas, dalyvavo diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse. Taip pat dalyvavome parodų atidarymuose, aplankėme Kumu muziejų, dalyvavome ekskursijose po Talino senamiestį. Tarptautinės mokinių šiuolaikinio meno trienalės „Eksperimenta. 2017 – Menas ir ekonomika“ edukaciniai renginiai ir parodos vyko nuo spalio 21 dienos iki gruodžio 3 dienos.